Basın Bülteni

Çocukluğunda, evdeki plak denen nesnelere sesin nasıl kaydedildiğini merak eden Cem Ülkü, o sıralar bunun nasıl olduğunu anlamasada aradan geçen yıllar sonrasında bu sorunun cevabını ilkokul 5. sınıf civarında okuğu kitaplardan anlamıştı. Ailesinin geniş plak koleksiyonu sayesinde çocukluk yıllarında çok geniş kategoride müzik dinleme fırsatı bulmuştu.

Ortaokul ve lise yıllarında harçlıkları ile plak biriktirmeye başladı. Üniversite yıllarında Almanya'da Heidelberg şehrinde Dj'lik yapmaya başladı. Hatırısayılır miktardaki plak koleksiyonu gün geçtikte daha da büyüyordu. Üniversite sonrası iş hayatı ile birlikte Dj'lik yapmaya devam etti.

Yıllarca beyaz yakalı işlerde çalıştıktıktan sonra, kafayı biraz kıran bu adam. Çevresinde hiç kimsenin pek sıcak bakmadığı bir işe atılmaya karar verdi ve tüm beyaz yakalı camiayı ve plaza dünyasını bırakıp, Plakçı dükkanı açmaya karar verdi.

Sonunda yıllardır hayal ettiği ama bir türlü gerçekleştiremediği bir fikri hayata geçirmeyi başardı. Jammin's Vinyl Records işte böyle uzun ama anlatırken kısa bir süreç sonunda ortaya çıktı.

Şişli Sıracevizler caddesi üzerinde bulunan Jammin's , Şişli semtinde plak konusunda tek mekan olarak çevreye yeni bir soluk getirmeyi amaç ediniyor. Keyifli müzik sohbetlerinin yapıldığı mekanda, ziyaretçileri sıcak bir ortam karşılıyor.

Geniş ve çeşitli türlerde plak koleksiyonuna sahip olan Jammin's te tüm plaklar 2. El.

Mekanda plak satışının yanında ziyaretçilerine çay ve kahve ikramı da mevcut. Online satış ta yapan Jammin's plakseverlerin uğraması gereken şirin bir mekan.

Cem bey'in deyimi ile Jammin's ; analog dünyanın sonsuz tınılarında huzur arayan rahatsız ruhların buluşma noktası..

* * *

During in his early childhood Cem Ülkü had always wondered, How the sound was captured in a plastic called vinyl that they had a lot at home. Although he never understood how it was done , he had finally figured that out as he reached 5th grade at primary school by the help of the books he read.

Thanks to the vast collection of vinyl records of his family; He had a chance to listen wide variety of music genres..


During his secondary school and high school period he had collected many records with his allowances. When he hit the University, he had started Dj'ing in small clubs of the beautiful city Heidelberg / Germany. His record collection had got bigger.. After he had finished the University with bachelor degree in Business Administration he continued to dj in spare times and worked in white collar job positions in prison-like buildings called plaza or office space..


One day he had decided to quit this misery and catch his everlasting dream to open up a record-store.

However, this was not enough to stop him, finally he managed to put the idea into reality which was a long story to live in but short enough to tell. This is how Jammin's Vinyl Records was born.


Jammin's Vinyl Records is located at Sıracevizler street / Şişli. The store is breathing a new life into vinyl record scene in Şişli. As entered the store a cozy atmosphere welcomes the vinyl-lovers and friendly music conversations might spark at ease.


Entire vinyl collection that the store keeps is second hand but carefully selected.


The Store owner Cem Ülkü describes Jammin's as the meeting place of restless souls looking for inner peace in the vibrations of analog world.

 Jammin's Plak Timeout Istanbul

Jammin's Plak The Istanbul Guide

 

Beyaz Yaka Yılları

Jammin's Plak CNNTurk

Denemenlazim.net